Vindere sommer/vinter


Vindere af Sjælland Syd Sommerturnering 2019


Næstved = NÆ, Fakse = FA, Præstø = PR, Sorø = SO, Hyllinge =HY, Vordingborg=VO


Mixdouble

Serie 1 – pulje vinder

1.       Sofie Plougmann / Henrik Plougmann NÆ

2.       Gitte Pleneta / Mikkel Ingemann NÆ


Serie 2 – pulje vinder

1.       Jette Pommergaard / Henrik Kragh FA

2.       Yvonne Markström / Morten Dolleris NÆ


Serie 3 – pulje vinder

1.       Karin Lærke / Finn Deichmann NÆ

2.       Lisbeth Morell / Anders Jensen NÆ


Serie 4

Anne Grethe Jørgensen / Kurt Jæger NÆ – Bolette Jensen / Jimmie Brunbjerg HY (6-3, 6-3)


Damedouble

Serie 1 - puljevinder

1.       Susan Petersen / Nete Bogetoft SO

2.       Lene Malmskov / Anne Grethe Jørgensen NÆ


Serie 2 – puljevinder

1.       Sanne Skjold / Lone Kristensen FA

2.       Christel Wiencke / Bodil Jensen NÆ


Serie 3

Charlotte Bentzen / Gitte Melsen NÆ/VO – Jette Pommergaard / Dorte Kejlskov FA (6-0, 6-0)


Herredouble

Serie 1 - puljevinder

1.       Dan Adelhorst / Søren Nyholm NÆ/PR

2.       Mikkel Ingemann / Flemming Clausen NÆ


Serie 2

Henning Jensen / Troels Andersen SO – Claus Christensen / Morten Dolleris NÆ (6-1, 6-1)


Serie 3

Kim Petersen / Lars Jørgen Hansen FA – Flemming Bach / Morten Nielsen FA (6-2, 6-3)

  

               

Vindere af Sjælland Syd Vinterturnering 2019

Næstved = NÆ, Fakse = FA, Præstø = PR, Sorø = SO


Mixdouble

Serie 1

Susie Laursen / Søren Nyholm PR – Helle Pedersen / Henning Jensen SO (6-2, 6-1)


Serie 2

Sylvia Oreifig / Søren Dam Nielsen SO - Karin Lærke / Finn Diechmann NÆ (2-6, 6-4, 10-1)


Serie 3

Gitte Pleneta / Mikkel Jørgensen NÆ  - Annette Kock / Jørgen Bækgaard FA (6-1, 6-0)


Serie 4 – puljevinder

1. Jette Pommergaard / Leif Nielsen FA

2. Mirja Nielsen / Torben Jørgensen FA


Damedouble

Serie 1

Helle Pedersen / Linda Hansen SO - Susan Petersen / Nete Bogetoft SO (2-6, 7-6, 10-7)


Serie 2 – puljevinder

1. Lotte Jørgensen  / Tracy Wild PR

2. Bodil Jensen / Lotte Vidø NÆ


Serie 3 – puljevinder

1. Menna O. Poulsen / Annette Kock FA

2. Jette Pommergaard / Dorte Krejlskov FA


Herredouble

Serie 1 - puljevinder

1. Mads Dalberg / Emil Ørbæk NÆ

2. Kasper Kofoed / Marcus Flodin NÆ


Serie 2

Henning Jensen / Troels Andersen SO - Claus Fnug / Henrik Kragh FA (7-6, 6-3)


Serie 3

Jacob Grønkjær / Kim Petersen FA - Rasmus Mortensen / Mikael Brauner NÆ (7-5, 6-4)


Serie 4

Flemming Bach / Morten Nielsen FA - Leif Nielsen / Lars Jørgen Hansen FA (6-1, 6-2)




Vindere af Sjælland Syd Sommerturnering 2018

Næstved = NÆ, Fakse = FA, Sorø = SO, og Fladså = FL

 

Mixdouble

Serie 1 - puljevinder

1. Sophie Plougmann / Henrik Plougmann NÆ

2. Helle Pedersen / Henning Jensen SO

 

Serie 2

Lene Damgaard / Carsten Pedrsen FL – Lisbeth Morell / Anders Jensen NÆ ( 6-0, 6-2)

 

Serie 3

Sanne Skjold / Niller Hansen FA – Anette Kock / Jørgen Bækgaard FA (6-0, 6-4)

 

Damedouble

Serie 1

Susan Petersen / Nete Bogetoft SO – Lene Malmskov / Anne Grethe Jørgensen NÆ (6-0, 6-4)

 

Serie 2 - puljevinder

1.Karin Lærke / Lise Borre NÆ

2. Randi Johansson / Christel Wiencke NÆ

 

Serie 3

Menna O. Poulsen / Sanne Skjold FA – Jette Pommergaard / Dorte Kejlskov FA (3-6, 6-3, 6-0)

 

Herredouble

Serie 1 - puljevinder

1. Dan Adelhorst / Klaus Algaard NÆ

2. Mikkel Ingemann / Flemming Clausen NÆ

 

Serie 2 - puljevinder

1. Henrik Kragh / Claus Fnug FA

2. Henning Jensen / Morten Jørgensen SO

 

Serie 3

Mikael Brauner / Rasmus Mortensen NÆ – Carsten Pedersen FL / Jens B. Hansen FL (6-4, 7-6)

 

Serie 4 - puljevinder

1. Peter Stjerneby / Kim Petersen FA

2. Flemming Bach / Jørgen Ulmann FA



Vindere af Sjælland Syd Vinterturnering 2018

Næstved = NÆ, Fakse = FA, Vordingborg = VO, Nykøbing Falster = NyF, Stensved = ST, Præstø = PR, Holmegaard HO, Sorø = SO


Mixdouble

Serie 1 - puljevinder

1.      Susie Laursen / Søren Nyholm PR

2.      Sophie Plougmann / Henrik Plougmann NÆ


Serie 2

Gitte Pleneta / Mikkel Ingemann NÆ – Yvonne Markström / Claus Christensen NÆ (6-4, 6-2)


Serie 3

Gitte Nonbo / Carsten Hadsbjerg FL – Bodil Jensen / Carsten Saunte NÆ (6-1, 6-2)

 

Serie 4

Sylvia Oreifig / Søren Dam Nielsen SO – Menna O. Poulsen / Hans Windfeld FA (6-4, 6-3)


Serie 5 - puljevinder

1.      Connie Lundsberg / Erik Løndal SO

2.      Bolette Jensen / Bjarne Hansen HY


Damedouble

Serie 1 – puljevinder

1.      Helle Pedersen / Linda Hansen SO

2.      Susie Laursen / Linda Sønderup PR


Serie 2

Yvonne Markström / Gitte Pleneta NÆ - Inger Nielsen / Marianne Søgaard FA (6-2, 7-5)


Serie 3

Sylvia Oreifig / Connie Lundsberg SO - Sanne Skjold / Lone Kristensen FA (7-6, 6-3)


Herredouble

Serie 1 - puljevinder

1.      Kasper Kofoed / Christopher Luthra NÆ

2.      Klaus Algaard / Peter K. Larsen HO


Serie 2

Ole Petersen / Klaus Byskov NÆ - Claus Fnug / Rene Løfberg FA (6-1, 6-4)


Serie 3

Mikkel Ingemann / Flemming F. Clausen NÆ – Anders Jensen / Finn Dichmann NÆ (6-2, 6-1)


Serie 4 - puljevinder

1.      Erik Løndal / Søren Dam Nielsen SO

2.      Per Henriksen / Jesper Michelsen FA


Serie 5 – puljevinder

1.      Leif Nielsen / Svend Aage Asmussen FA

2.      Jens B. Hansen / H.C. Jensen FL

 


                 

Vindere af Sjælland Syd Sommerturnering 2017

Næstved = NÆ, Fakse = FA, Stensved = ST, Præstø = PR, Holmegaard HO, Sorø = SO, Hyllinge = HY

 

Mixdouble

Serie 1

Randi Adelhorst / Dan Adelhorst NÆ – Jette Pommergaard / Henrik Kragh FA (3-0, Fakse trak sig)

 

Serie 2

Charlotte Fnug / Claus Fnug FA – Sanne Skjold / Niller (6-3, 6-0)

 

Serie 3

Menna Poulsen / Adler FA – Lone Kristensen / Lars Jørgen Hansen (6-4, 6-3)

 

Damedouble

Serie 1

1.      Lene Malmskov / Anne Grethe Jørgensen NÆ

2.      Inger Nielsen / Helle Gudmandsen FA

 

Serie 2

1.      Susie Laursen / Linda Sønderup PR

2.      Helen Grønager / Susanne Hansen ST

 

Serie 3

Lene Damgaard / Lisbeth Olsen FL – Lone Kristensen / Sanne Skjold FA (6-1, 6-1)

 

Herredouble

Serie 1

1.      Claus Fnug / Henrik Kragh FA

2.      Christian Grigot / Michael Egelund PR

 

Serie 2

1.      Tonny Nielsen / Mikkel Frederiksen PR

2.      Frank Hansen / Henrik Bo Hansen SO

 

Serie 3

Carsten Pedersen / Robert Marcussen FL – Karsten Jensen / Finn Dichmann NÆ (6-4, 4-6, 6-0)

 

Serie 4

1.      Jimmie Brunbjerg / John Birket-Smith HY

2.      Keld Hansen / Bjarne Hansen HY

 



Vindere af Sjælland Syd Vinterturnering 2017

Næstved = NÆ, Fakse = FA, Vordingborg = VO, Nykøbing Falster = NyF, Stensved = ST, Præstø = PR, Holmegaard HO, Sorø = SO


Mixdouble

Serie 1

Sophie Plougmann / Henrik Plougmann NÆ - Randi Adelhorst / Dan Adelhorst NÆ (6-3,6-1)


Serie 2

Charlotte Fnug / Claus Fnug FA-   Inge Jensen / Rasmus Bostrøm NÆ (6-3, 6-2)


Serie 3

Gitte Pleneta / Claus Byskov NÆ – Anne Grethe Jørgensen / Karsten Jensen   NÆ (6-4, 4-6, 10-8)


Serie 4

Winnie Rezac / Hans Hougaard VO - Annie Hansen / Claus Hansen   NyF (6-3, 7-5)


Serie 5

Susanne Hansen / Brian Nielsen ST - Helen Grønager / Martin Hartmann ST (6-4, 6-4)


Damedouble

Serie 1

Lene Malmskov / Anne Grethe Jørgensen NÆ – Gitte Pleneta / Yvonne Markstrøm NÆ (6-0, 6-1)


Serie 2

Susie Laursen / Linda Sønderup PR - Bente Jensen / Rosemary Søsted   NÆ (6-1, 6-2)


Serie 3

Tracy Wild / Louise Lytzhoft PR – Helen Grønager / Susanne Hansen ST (6-4, 6-2)


Herredouble

Serie 1

Peter K. Larsen / Klaus Algaard HO - Dan Adelhorst / Henrik Plougmann NÆ (6-0, 6-3)


Serie 2

Claus Fnug / Henrik Kragh FA – Frank Hansen / Henrik Bo Hansen SO (6-3, 1-6, 10-8)


Serie 3

Jan Friberg / Hans Hougaard VO - Rasmus Mortensen / Mikael Brauner NÆ (3-6, 6-4, 10-7)


Serie 4

Bjarne Malmros / Kim Skovgaard ST – Per Kwasniak / Johan Kroesen ST (6-3, 3-6, 10-8)

                   



Vindere af Sjælland Syd sommerturnering 2016

Næstved = NÆ, Fakse = FA, Hyllinge = HY, Stensved =ST, Fladså = FL og Præstø = PR


Mixdouble serie 1

Sonja Bay / Brian Bay FA – Sophie Plougmann / Henrik Plougmann NÆ (6-4, 7-6)


Mixdouble serie 2

Charlotte Fnug / Claus Fnug FA – Jette Pommergaard / Henrik Kragh FA (6-4, 6-2)


Mixdouble serie 3

Lene Damgaard / Carsten Petersen FL – Bente Pedersen / John Birket-Smith HY (6-4, 6-0)


Damedouble serie 1 (puljevindere)

1. Lene Malmskov / Anne Grethe Jørgensen NÆ

2.Aase Larsen / Bodil Jensen NÆ


Damedouble serie 2

Randi Adelskov / Ketty Honore NÆ – Bente Pedersen / Pia Nyborg Hansen HY (6-4, 4-6, 6-1)


Damedouble serie 3 (puljevindere)

1. Helen Grønager / Susanne Hansen ST

2. Bolette Jensen / Maja Kaarde HY


Herredouble serie 1 (puljevindere)

1. Dan Adelhorst / Henrik Plougmann NÆ

2. Christian Grigot / Michael Egelund PR


Herredouble serie 2

1. Henrik Kragh / Claus Fnug FA

2. Klaus Byskov / Luthra NÆ


Herredouble serie 3 (puljevindere)

1. Alex Rundblad / Ken Hansen HY

2. Finn Dichmann / Anders Jensen NÆ


Herredouble serie 4 (puljevindere)

1. John Birket-Smith HY

2. Gorm Sørensen / Claus Skov Møller HY

 


                

Vindere af Sjælland Syd Vinterturnering 2016

Mixdouble

Serie 1 (puljevinder)

1. Sophie Plougmann / Henrik Plougmann NÆ

2. Sonja Bay / Brian Bay FA


Serie 2

Susie Laursen / Søren Nyholm PR – Susanne Jørgensen / Finn Dichmann NÆ (7-6, 6-1)


Serie 3

Gitte Pleneta / Peter Kolby NÆ - Wickie Kragh / Henrik Kragh FA (7-6, 6-2)


Serie 4

Winnie Rezac / Hans Hougaard VO - Linda Sønderup / Per Aaby Toftlund PR (6-2, 6-1)


Damedouble

Serie 1

Lene Malmskov / Anne Grethe Jørgensen NÆ – Bodil Jensen / Aase Larsen NÆ (7-5, 7-5)


Serie 2 (puljevinder)

1.Yvonne Markström / Inge Jensen NÆ

2.Bente Jensen / Rosemary Søsted NÆ


Serie 3 (puljevinder)

1.Susie Laursen / Linda Sønderup PR

2.Jeanette Friberg / Mirja Nielsen FA


Herredouble

Serie 1

Klaus Pedersen / Christian Østergaard ST - Bjarne Nielsen / John Norman ST (6-3, 4-6, 10-8)


Serie 2 (puljevinder)

1.Alex Rundblad / Ken Rundblad HY

2.Finn Dichmann / Anders Jensen NÆ


Serie 3 (puljevinder)

1.Rasmus Mortensen / Mikkel Ingemann NÆ

2.Jesper Michelsen / Per Henriksen FA


Serie 4 (puljevinder)

1.Bjarne Malmros / Kim Skovgaard ST

2.Keld Hansen / Bjarne Hansen HY

                   


Vindere af Sjælland Syd sommerturnering 2015

 

Næstved = NÆ, Fakse = FA, Hyllinge = HY, Vordingborg = VO, Sorø = SO, Stensved =ST

 

Mixdouble serie 1 (puljevindere)

  1. Randi og Dan Adelhorst FA

  2. Sonja og Brian Bay FA

 

Mixdouble serie 2 (puljevindere)

  1. Linda og Frank Hansen SO

  2. Charlotte og Claus Fnug FA

 

Mixdouble serie 3 (puljevindere)

  1. Gitte Pleneta og Rasmus Bostrøm NÆ

  2. Jeanette og Jan Friberg VO

 

Mixdouble serie 4 (puljevinder)

  1. Jette Damgaard og Carsten Petersen FL

  2. Pia Nyborg Hansen og Jimmie Brunbjerg HY

 

Damedouble serie 1 (puljevindere)

  1. Len Malmskov og Anne Grethe Jørgensen NÆ

  2. Inger Nielsen og Helle Gudmandsen FA

 

Damedouble serie 2

Menna O. Poulsen og Sonja Bay FA – Lone Kristensen og Sanne Skjold FA (6-3, 7-6)

 

Damedouble serie 3 (puljevindere)

  1. Jette Damgaard og Karen Lisbeth FL

  2. Mia Hemmingsen og Anja Rundblad HY

 

Herredouble serie 1 (puljevindere)

  1. Claus Algaard og Henrik Plougmann NÆ

  2. Dan Adelhorst og Henrik Kragh FA

 

Herredouble serie 2

Bjarne Nielsen og John Norman ST – Jan Friberg og Anders Jensen VO (6-0, 6-0)

 

Herredouble serie 3 (puljevindere)

  1. Jørgen Rasmussen og H.C. Jensen FL

  2. Keld Hansen og Bjarne Hansen HY







Vindere af Sjælland Syd vinterturnering 2015


 


Næstved = NÆ, Fakse = FA, Hyllinge = HY, Vordingborg = VO, Præstø = PR, Sorø = SO


 


Mixdouble serie 1


Randi Adelhorst / Dan Adelhorst FA – Sonja Bay / Brian Bay FA (6-3, 7-5)


 


Mixdouble serie 2


Jette Pommergaard / Henrik Kragh FA - Lotte Jørgensen / Bhishma Jespersen PR (6-1, 6-1)


 


Mixdouble serie 3


Trine Kongshøj / Henrik Bo Hansen SO – Aase Wolter / Erling Trærup SO (6-1, 6-0)


 


Mixdouble serie 4 (puljevinder)


  1. Mirja Nielsen / Per Henriksen FA

  2. Pia Nyborg Hansen / Gorm Sørensen HY


 


Damedouble serie 1


Inger Nielsen / Helle Gudmandsen FA – Lene Malmskov / Anne Grethe Jørgensen NÆ (


 


Damedouble serie 2


Aase Wolter / Trine Kongshøj SO – Sanne Skjold / Marianne Søgaard FA (7-6, 6-4)


 


Herredouble serie 1 (puljevindere)


  1. Claus Algaard  / Henrik Plougmann NÆ

  2. Anders Laursen / Nicolas Storm NÆ


 


Herredouble serie 2


1. Ole Petersen / Claus Byskov NÆ


2. Finn Dichmann / Jørn Hvenegaard NÆ


 


Herredouble serie 3


Phoung Lam / Tonny Vrede HA – Brian Schneeberg / Henrik Bo Hansen SO (6-1, 7-5)


 


Herredouble serie 4


1. Leif Nielsen / Mogens Nielsen FA


2. Jørgen Rasmussen / John Nielsen FL

                     




Vindere af Sjælland Syd sommerturnering 2014


Næstved = NÆ, Fakse = FA, Hyllinge = HY og Vordingborg = VO, Fladså = FL, Sorø =
SO

 

Mixdouble serie 1

Sonja Bay /Claus Algaard FA/NÆ – Randi Johansson / Dan Adelhorst FA   (7-5, 7-5)

 

Mixdouble serie 2

Charlotte Munksgaard / Claus Fnug FA – Gitte Pleneta/ Rasmus Bostrøm NÆ (6-0, 1-6, 6-3)

 

Mixdouble serie 3 (puljevinder)

1.     Bente Petersen / John Birket-Smith HY

2.     Kirsten Poulsen / Leif Nielsen FA

 

Damedouble serie 1 (puljevinder)

1.     Helle Gudmandsen / Inger Nielsen FA

2.     Aase Larsen / Bodil Jensen NÆ

 

Damedouble serie 2 (puljevinder)

Aase Volter /Linda Hansen SO - Marianne Søgaard / Sanne Skjold FA (6-1, 6-1)

 

Damedouble serie 3

Bente Pedersen / Pia Nyborg Hansen HY – Charlotte Munksgaard / Stine Olsen FA (6-4, 6-7, 7-5)

 

Herredouble serie 1 (puljevinder)

1.     Brian Hansen / Henrik Nielsen FA

2.     Ole Petersen / Claus Algaard NÆ

 

Herredouble serie 2

Jan Nielsen / Martin Jensen HY – Jan Friberg / Hans Erik Hougaard VO (6-3, 6-1)

 

Herredouble serie 3 (puljevinder)

1.     Lars Jørgen Hansen / Per Henriksen FA

2.     Jørgen Rasmussen / HC Jensen FL

Vindere af gavebeviser på 250 kr.

1.     Ole Petersen NÆ

2.     Bjarne Jessien Olsen NÆ

3.     Bjarne Hansen HY

4.     Jan Nielsen HY

5.     Flemming Adler FA

6.     Jeanette Friberg VO


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Vindere Sjællands Syd vinterturnering 2014


Næstved = NÆ, Fakse = FA, Vordingborg = VO, Sorø = SO, Hyllinge = HY, Fladså = FL

Mixdouble serie 1
Jette Ingerslev/Jesper B. Olsen NÆ - Sonja og Brian Bay FA (6-4, 3-6, 10-8)

Mixdouble serie 2
 Christel Weincke/Karsten Jensen NÆ - Inger Nielsen/Steen Mortensen FA (6-0, 4-6, 10-7)

Mixdouble serie 3
Bodil Pedersen/Anders Jensen VO -  Wicki og Henrik Kragh FA (6-3, 4-6, 10-3)

Mixdouble serie 4
Sanne Skjold/Niller Hansen FA - Linda og Frank Hansen SO (7-6, 6-7,12-10)

Mixdouble serie 5 (puljevinder)
1. Helle og Henning Pedersen SO
2. Lisbeth K. Olsen og Knud Rasmussen FL

Damedouble serie 1 (puljevinder)
1. Pia Wolf/Christel Wiencke NÆ
2. Inger Nielsen/Helle Gudmandsen FA

Damedouble serie 2
Ketty Honore/Gitte Pleneta NÆ - Aase Wolter/Hanne Hansen SO (7-5, 6-2)

Damedouble serie 3 (puljevinder)
1. Helle Pedersen/Linda Hansen SO
2. Charlotte Munksgaard/Stine Olsen FA

Herredouble serie 1
Ole Petersen/Claus Algaard NÆ - Brian Bay/Henrik Kragh FA (6-4, 6-4)

Herredouble serie 2 (puljevinder)
1. Anders Jensen/Jan Friberg VO
2. Kai Schmidt/Claus Munksgaard FA

Herredouble serie 3 (puljevinder)
1. Rasmus Mortensen/Andreas Dresen VO
2. Niller Hansen/Per Henriksen FA

Herredouble serie 4
Henrik Hansen/Brian Schneeberg SO - Bjarne Hansen/John Birket-Smith HY (6-1, 6-1)


Gavebeviser
Menna Poulsen FA
Bente Pedersen HY
Bent Thorsen FL
Inger Nielsen FA
Helmer Jacobsen FL
Flemming Adler FA



________________________________________________________

Vindere af Sjælland Syd sommerturnering 2013

Næstved = NÆ, Fakse = FA, Hyllinge = HY og Vordingborg = VO, Fladså = FL

Mixdouble serie 1

Inger Nielsen /Sten Mortensen FA – Sonja Bay /Brian Bay FA (5-7, 6-3, 6-3)

Mixdouble serie 2

Jette Pommergaard /Henrik Kragh FA – Bente Jensen / Karsten Jensen NÆ (6-1, 7-5)

Mixdouble serie 3

Nadia og Morten Bøgeskov FL – Anne-Grethe Jørgensen / Kurt Jæger NÆ (3-6, 6-3, 6-1)

Mixdouble serie 4

Gitte Pleneta / Kim Etzerodt NÆ – Laila Andersen / Jan Westergaard HY (6-3, 6-3)

 

Damedouble serie 1 (puljevinder)

1.   Aase Larsen / Bodil Jensen NÆ

2.   Lene Malmskov / Kirsten Hansen NÆ

Damedouble serie 2 (puljevinder)

1.   Menna Poulsen / Sonja Bay FA

2.   Bente Pedersen / Pia Nyborg Hansen HY

Damedouble serie 3

Gitte Pleneta / Anne-Grethe Jørgensen NÆ – Jette Pommergaard / Dorte Kejlskov FA (6-4, 6-3)

 

Herredouble serie 1 (puljevinder)

1.   Ole Petersen / Claus Algaard NÆ

2.   Brian Bay / Mathias Mortensen FA

Herredouble serie 2 (puljevinder)

1.   Henrik Kragh / Thomas Johansson FA

2.   Tonni Jacobsen / Hans Windfeld FA

Herredouble serie 3 (puljevinder)

1.   Claus Fnug / Rene Løfberg FA

2.   Jesper Michelsen / Lars Jørgen Hansen FA

Herredouble serie 4 (puljevinder)

1.   Leif Nielsen / Lejf Hansen FA

2.   Jimmie Brunbjerg / Bjarne Hansen HY

 

Vindere af gavebeviser på 250 kr.

1.   Lisbeth K. Olsen FL

2.   Rasmus Mortensen VO

3.   Jørgen Rasmussen FL

4.   Lisbeth Morell NÆ

5.   Stine Olsen FA

6.   Jenni Schultz HY

 


Vindere af Sjælland Syd vinterturnering 2013

Næstved = NÆ, Fakse = FA, Hyllinge = HY og Vordingborg = VO

Mixdouble serie 1
Brian Bay / Sonja Bay FA - Lene Malmskov / Karsten Jensen  NÆ (6-2, 6-4 )

Mixdouble serie 2
Aase Larsen / Ole Petersen  NÆ - Inger Nielsen / Steen Mortensen FA (6-3, 3-6, 10-6)

Mixdouble serie 3
Stine Olsen  / Rene Løfberg FA - Jing Upland / Peter Kolby  NÆ  (7-5, 6-0)

Mixdouble serie 4
Bente Pedersen / John Birket- Smith HY - Lulu Nielsen / Bjarne Hansen HY 

(6-4, 6-1)

Damedouble serie 1
Inger Nielsen / Helle Gudmandsen FA - Lene Malmskov / Kirsten Hansen NÆ

(6-4, 6-4)

Damedouble serie 2
Jenni Schultz / Louise Mackeldey HY - Bente Pedersen / Pia Nyborg Hansen HY (6-4, 7-5)

Herredouble serie 1
Torben Godskesen / Poul Nielsen NÆ - Anders Jensen / Jan Friberg VO (6-2, 6-0)

Herredouble serie 2 (vundet puljen)
1. Ken Hansen / Alex Hansen HY
2. Ole Olsen / Bjarne Jessien Olsen NÆ

Herredouble serie 3
Finn Larsen / Rasmus Mortensen NÆ/VO - Hans-Erik Hougaard  / Stig Jensen VO (7-6, 0-6, 13-11)

Vindere af gavebevis på 500 kr.
Jette Ingerslev NÆ
Jenni Schultz HY



Vindere af Sjælland Syd sommerturnering 2012

Næstved = NÆ, Fakse = FA, Hyllinge = HY og Vordingborg = VO

 

Damedouble serie 1

Bodil Jensen / Aase Larsen NÆ – Lene Malmskov / Kirsten Hansen NÆ (3-6, 6-2, 6-1)

Damedouble serie 2

Line Marckmann / Marianne Søgaard FA – Jenni Schultz / Louise Mackeldey HY (6-0, 6-1)

Herredouble serie 2

Steen Mortensen / Henrik Krag FA – Anders Jensen / Finn Larsen NÆ (6-2, 6-1)

Herredouble serie 3

Rene Løfberg / Sv. Aage Asmussen FA – Søren Poulsen / Flemming Adler FA (6-2, 6-2)

Mixdouble serie 1

Henrik Plougmann / Sophie Plougmann NÆ – Randi Johansson / Dan Adelhorst FA (6-1, 6-3)

Mixdouble serie 2

Anja Hansen / Martin Jensen HY – Bente Pedersen / Ole Petersen HY (6-1, 6-7, 6-4)

Mixdouble serie 3

Jette Pommergaard / Henrik Krag FA – Siri Facchini / Nullo Facchini VO (6-2, 6-0)


Vindere af Sjælland Syd vinterturnering 2012

Næstved = NÆ, Fakse = FA, Hyllinge = HY

 

Damedouble serie 1 (vinder af pulje)

Inger Nielsen/Helle Gudmandsen FA

Damedouble serie 2

Elsebeth Frederiksen / Susanne Jørgensen NÆ – Jenni Schultz / Louise McKeldey HY

(6 – 2, 6 – 1)

Herredouble serie 1 (vinder af pulje)

Nicolas Storm / Rasmus Jørgensen NÆ

Herredouble serie 2 (vindere af puljen)

 Lars Hansen / Jens Hemmingsen NÆ

Herredouble serie 3

Ken Hansen / Alex Hansen HY - Kurt Jæger / Ib Jensen NÆ 

(6 – 2, 6 – 3)

Mixdouble serie 1

Henrik Plougmann / Sophie Plougmann NÆ - Aase Larsen / Steen Mikkelsen NÆ

(4 – 2, Aase og Steen trak sig)

Mixdouble serie 2

Inger Nielsen / Steen Mortensen FA - Kurt Jæger / Marianne Jeppesen NÆ

(6 – 3, 6 – 4)

Mixdouble serie 3

Ken Hansen / Louise McKeldey HY – Alex Hansen / Jenni Schultz HY

(4 – 6, 7 – 5, tiebreak 10 – 8)

Mixdouble serie 4 (vinder af puljen)

Leif Nielsen / Pernille Klausen FA



Vindere af Sjælland Syd sommerturnering 2011


Næstved = NÆ, Fakse = FA, Hyllinge = HY, Vordingborg = VO

Damedouble serie 1
Inger Nielsen/Helle Gudmandsen FA – Bodil Jensen / Aase Larsen NÆ (7-5, 6-1)

Damedouble serie 2
Karen Hauge / Mariannne Kofoed FA – Jette Pommergaard / Dorte Kejlskov FA (3-6, 7-5, 6-3)

Herredouble serie 1
Steen Mortensen / Henrik Kragh FA – Martin Jensen NÆ / Ole Petersen HY (6-3, 7-6)

Herredouble serie 2 (vindere af puljen)
1. Leif Nielsen / Per Henriksen FA
2. Flemming Adler / Frederik Markmann FA

Herredouble serie 3 (vinder af lukket pulje)
Brian Bay / Henrik Nielsen FA

Mixdouble serie 1
Aase Larsen / Steen Mikkelsen NÆ – Bodil Jensen / Klaus Byskov NÆ (6-3, 2-6, 6-2)

Mixdouble serie 2
Pia Wolff / Carsten Saunte NÆ – Jeanette Friberg /Jan Friberg VO (6-4, 6-1)

Mixdouble serie 3
Karen Hauge / Leif Hansen FA – Pia N. Hansen / Bjarne Hansen (6-1, 6-1)





Vindere af Sjælland Syd vinterturnering 2011

Næstved = NÆ, Fakse = FA, Sandved – Tornemark = ST, Vordingborg = VO

Damedouble serie 1
Inger Nielsen/Helle Gudmandsen FA – Lene Malmskov/Kirsten Hansen NÆ (7-5, 6-3)

Damedouble serie 2
Crista Thorsen/Pia Wolff NÆ – Mirja Nielsen/Karen Hauge FA (6-7, 7-5, tiebreak 12-10)

Herredouble serie 1
Johannes Hemmingsen/Peter Hemmingsen NÆ – Anders Jensen/Jan Friberg VO (6-1, 6-0)

Herredouble serie 2
Poul Nielsen/Steen Mikkelsen NÆ – Jens Petersen/Ove Hansen  (6-3, 6-2)

Herredouble serie 3
Mogens Nielsen/Svend Aage Asmussen FA – Jesper Michelsen/Flemming Adler FA (6-2, 6-3)

Herredouble serie 4 (vinder af puljen)
Jørgen Hastrup/Arne Jensen ST

Mixdouble serie 1 (vinder af puljen)
Johannes Hemmingsen/Crista Thorsen NÆ

Mixdouble serie 2
Steen Mikkelsen/Aase Larsen  – Martin Jensen/Lene Malmskov  (7-6, 6-3)

Mixdouble serie 3
Martin Wolff/Pia Wolff NÆ – Henrik Ovesen/Lisbeth Morell NÆ (6-1, 3-6, tiebreak 10 -5)

Mixdouble serie 4
Rose Mary Søsted/Carsten Jensen  – Anders Jensen/Ketty Honore  (6-4, 6-4)

Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

27.07 | 22:29

Kære Charlotte
Programmet findes nu på hjemmesiden.
Programmet burde du også have modtaget via klubbens kontaktperson - Kontakt evt. vedkommende for at få dette

...
26.07 | 14:11

Hej Sjælland Syd
Hvor kan jeg finde programmet til sommerturneringen 2019? Synes ikke der er lagt noget op?

...
02.02 | 14:19

Hej Ole 🤪
Tak for deltagelse i vintertennis 2019 👍
Du sagde at der lå billeder på siden ! Vil du guide mig til billeder fra sommer 2018? Kh Karin Lærke

...
05.08 | 15:57
Sommer 2019 har modtaget 1
Du kan lide denne side